• მონაცემთა შენახვა და განადგურება
იმისათვის, რომ განისაზღვროს პერსონალურ მონაცემთა შენახვის ადეკვატური ხანგრძლივობა, ჩვენ მხედველობაში ვიღებთ ინფორმაციის მოცულობას, ხასიათს და სენსიტიურობის ხარისხს, არაავტორიზებული გამოყენების ან გამჟღავნების პოტენციურ რისკებს, პერსონალური ინფორმაციის დამუშავების მიზნებს და ამ მიზნების მიღწევის ალტერნატიულ გზებს პერსონალურ მონაცემთა გამოყენების გარეშე, ასევე, რა თქმა უნდა, კანონმდებლობისა და დადგენილი რეგულაციების მოთხოვნებს. თქვენს პერსონალურ მონაცემებს ამისათვის საჭირო ვადით დავამუშავებთ, რაც გულისხმობს კონკრეტული კატეგორიის პერსონალური მონაცემის დამუშავების კანონმდებლობით განსაზღვრულ ვადას ან ასეთის არარსებობის შემთხვევაში ჩვენზე ზოგადი კანონმდებლობით ან საერთაშორისო სტანდარტებით დაკისრებული ვალდებულებების შესასრულებლად საჭირო ვადას.
თქვენ შეგიძლიათ მოითხოვოთ ჩვენ მიერ მონაცემთა დამუშავების შეწყვეტა, ნებისმიერ დროს. ასეთ შემთხვევაში, ჩვენ ვერ შევძლებთ თქვენთვის დროული და სრულფასოვანი მომსახურების მოწოდებას და  შესაძლოა შეფერხდეს ჩვენი მომსახურება.
თქვენი მოთხოვნის შემთხვევაში ან იმ ვადის გასვლის შემდეგ, რა ვადითაც მუშავდება თქვენი მონაცემები, ისინი ნადგურდება წინასწარ დადგენილი წესით. მონაცემთა განადგურება გულისხმობს ელექტრონულად დაცული პერსონალური მონაცემების სამუდამო წაშლას, ხოლო ფიზიკური ფორმით შენახული მონაცემების ფიზიკურ განადგურებას.
• კონტაქტი
• მდებარეობა
• წესები და პირობები
People helping people.
At BDO, we believe exceptional client service begins with building exceptional relationships.
• Opens in a new window/tab
შპს "ბიდიო საქართველო" არის საქართველოში რეგისტრირებული შეზღუდული პასუხისმგებლობის საზოგადოება, რომელიც წარმოადგენს გაერთიანებულ სამეფოში რეგისტრირებული გარანტიით შეზღუდული კომპანიის "ბიდიო ინტერნეშენალ ლიმიტედის" წევრს და შედის "ბიდიოს" დამოუკიდებელი ფირმების საერთაშორისო ქსელის შემადგენლობაში. "ბიდიო" არის საერთო სასაქონლო ნიშანი "ბიდიოს" ქსელისა და მისი თითოეული წევრი ფირმისთვის. Copyright © 2026

Data Retention and Destruction
To determine the appropriate retention period for personal data, we consider the volume, nature, and sensitivity of the information, potential risks of unauthorized use or disclosure, the purposes for processing, and alternative methods to achieve these purposes without using personal data. Additionally, we consider legal requirements and established regulations.
We will process your personal data for the period necessary to fulfill the purposes outlined, which means the period specified by law for processing a specific category of personal data, or, if no such period is defined, the period necessary to comply with general legal obligations or international standards.
You may request that we stop processing your data at any time. However, please note that doing so may impact the timeliness and completeness of the services we provide to you.
Upon your request or once the retention period expires, your data will be destroyed according to an established procedure. Data destruction refers to the permanent deletion of electronically stored personal data and the physical destruction of data stored in physical form.